Co robić, gdy pada?

deszcz


Jesień zaczyna powoli panować na Ziemi. Na chorobowym można oglądać bajki albo… oddawać się szałowi tworzenia. Nie mamy nic do fajnych mądrych bajek, jednak chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że manualne zabawy nie tylko cieszą, zabijają czas, ale także rozwijają rejony mózgu odpowiedzialne za kreatywność i abstrakcyjne myślenie.

Dotknij i poczuj

Masy plastyczne nadają się do zabawy dla młodszych i starszych. DOtykanie ksamitnego piasku kinetycznego czy plasteliny poprawia motoryke mała ręki, wspiera integracje sensoryczną. Nie mniej przyjemne  i pożyteczne są zabawy z gipsem.

Masa gipsowa do wykonywania odlewów jest nietoksyczna, choć producent zaleca mieszanie proszku gipsowego z wodą narzędziem, u nas całkiem fajnie sprawdziło się używanie dłoni. Wymieszaliśmy masę ręcznie, bawiąc się przy tym doskonale i brudząc tylko trochę (wszystko się zmyło).

Odlanie klształtów wymaga nieco precyzji, ale podołalismy. Nie mniejszą frajda było malowanie powstałych magnesów – postawiłam na odlewy do malowania fosforyzującą farbą.
W Uczyibawi.pl zdecydpowanie najczęściej kuipowane sa Odlewy gispowe Zawody za 31,99 zł:

https://uczyibawi.pl/artcraft/2502-4m-zestaw-kreatywny-odlewy-gipsowe-zawodyhtml-4893156035455.html?search_query=odlewy&results=11

Inne zestawy

Brokatowe wróżki i flamingi firmy 4M, teraz także w promocyjnych cenach!

https://uczyibawi.pl/artcraft/4636-artcraft-odlewy-gipsowe-flamingihtml-4893156047366.html?search_query=odlewy&results=11

ttps://uczyibawi.pl/artcraft/1995-artcraft-odlewy-gipsowe-brokatowe-wrozkihtml-4893156035240.html?search_query=odlewy&results=11

Plecenie na koncentrację

Robótki ręczne wymagające precyzji to raczej zabawa dla nieco starszych dzieci.Uplecenie własnoręcznie bransoletki jest bardzo satysfakcjonujące, ale trzeba oddać sprawiedliwość – ręka powinna być już dość wyrobiona.

Bransoletki 4M z łańcuszka to doskonały sposób, by okazać przyjaciółce, że jest ważna – gotowy zestaw pozwala na wykonanie czterech bransoletek w różnych kolorach. Wykonanie wymaga nieco skupienia, bo każdy metalowy łańcuszek należy opleść dołączoną muliną.

W komplecie są specjalne plastikowe igły oraz zapięcia do umocowania na gotowej bransoletce.

https://uczyibawi.pl/artcraft/2076-artcraft-bransoletki-lancuszkowehtml-4893156046413.html

Można także upleść nieco bardziej nowoczesna ozodbę – polecam zestaw platikowymi nitkami w jaskrawych kolorach:

https://uczyibawi.pl/artcraft/2078-artcraft-bransoletki-plecionehtml-4893156046437.html

Zestaw zawiera akcesoria do wykonania aż czterech bransoletek, w komplecie są też modne zawieszki typu charms.

“Babcine” rozrywki

Prace ręczne nie mają najlepszego PR, ale każdy, kto lubi sie wyciszyć z igłą i nitką w ręku przyzna, że “babcine” haftowanie czy szydełkowanie to prawdziwy relaks dla mózgu. A gdyby tak jeszcze nie wymagało wielkich umiejętności? Dzieki zestawowi Robótki ręczne Sowa https://uczyibawi.pl/artcraft/1887-artcraft-robotki-reczne-sowahtml-4893156027641.html

Nawet laik może zrobić samodzielnie maskotkę. Dołączony do opakowania plastikowy kołowrotek pomaga w samodzielnym mierzeniu się z włóczką!

Stare dobre kolorowanki

Kolorowanie to jedna z moich ulubionych zabaw z dzieciństwa – potrafiłam godzinami smarować kredkami i flamastrami. Moje dziecko nie podziela entuzjazmu, ale ożywia się, gdy kolorowanie czemuś służy – nie interesują go książeczki z obrazkami, ale juz trójwymiarowy garaż do samodzielnego ozdobienia tak.

Producentem jest polska firma Monumi – zmniejszamy ślad węglowy 😉

W ofercie są rozmaite zabawki z grubego kartonu do samodzielnego pokolorowania i złożenia. Zabaw jest przednia,i dom tego trwa dłużej niż samo kolorowanie!

Written By
More from admin

Cekinowe szaleństwo na co dzień i od święta – Girabrilla

Jakiś czas temu do e-sklepu Uczyibawi.pl zawitała marka Girabrilla. Włoskie akcesoria błyszczą...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *