Piasek kinetyczny – fantastyczna sensoryczna zabawka dla dzieci i dorosłych

piasek kinetyczny fioletowy russell bryła
piasek kinetyczny fioletowy russell bryła

Piasek kinetyczny szturmem zdobył serca mam i maluchów jakiś czas temu. Wyjątkowo miękki w dotyku, doskonale pobudza małe rączki, zachęca do zabaw sensorycznych, a do tego… wciąga!

Z czego jest zrobiony piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny to masa plastyczna zachowująca właściwości piasku oraz ciastoliny. Z jednej strony ma strukturę drobnych ziarenek, z drugiej nie jest sypki, zachowuje się trochę jak gęsta ciecz: z jednej strony w dotyku jest jak piasek, ale „cieknie” przez palce, można z niego formować kształty jak z plasteliny. Takie właściwości uzyskuje dzięki dodatkowi polimeru – substancji całkowicie bezpiecznej dla dzieci, nawet dla małych alergików.

Dzieci chętnie bawią się masami plastycznymi, a jedną z wielu zalet piasku jest to, że nie wysycha, zatem zabawa może trwać długo i być powtarzana. W przeciwieństwie do ciastolin i im podobnych mas, piasek nie wymaga specjalnego traktowania, wystarczy po zabawie zamknąć go w pudełku.

Piasek kinetyczny a ciastolina

Często rodzice pytają, czym różnią sie piasek kinetyczny i ciastolina. Obie substancje są rodzajami masy plastycznej pozwalającej się formować, jednak mają zupełnie inna strukturę i właściwości. Piasek zachowuje się inaczej, jest delikatniejszy, a wytwory z niego nietrwałe.

Co rozwija piasek kinetyczny

Dotykanie, miętoszenie, klepanie to czynności, które doskonale rozwijają koordynację u dzieci. Impuls oko-ręka jest jednym z pierwszych rozwijanych przez maluchy. Kontakt z równymi strukturami przedmiotów wspiera integrację sensoryczną, a nieograniczone możliwości formowania uczą kreatywności.

Wiek – od kiedy dziecko może bawić się piaskiem kinetycznym

Piasek kinetyczny jest odpowiedni już dla 2-latka – oczywiście pod nadzorem, gdyż ładnie pachnąca kolorowa masa może zachęcać do włożenia jej do buzi… Pod opieka dorosłego piaskiem może bawić się dziecko w wieku 1,5 roku, a dla 3-latka piasek kinetyczny będzie strzałem w 10!

Który piasek kinetyczny wybrać?

Czy istnieje cos takiego jak oryginalny piasek kinetyczny? Zdecydowanie nie, to tak, jakby powiedzieć, że mamy plastelinę oryginalną i nieoryginalną. Piasek kinetyczny jest mieszaniną piasku i polimeru, więc preferencje dotyczące jego wyboru są całkowicie indywidualne.

Na rynku jest wielu dostawców piasku kinetycznego, w różnych cenach. W Uczyibawi.pl stawiamy na Sand Spirit ze względu na ciekawe akcesoria i wiele wariantów, oraz na Piasek Kinetyczny marki Russell – ze względu na dobrą cenę i wyjątkową miękkość.

Piasek Russel można kupić już od 9,99 zł za mały zestaw:

MAGICZNY PIASEK. ZESTAW MINI OWOCE I WARZYWA

MAGICZNY PIASEK. ZESTAW MINI ZWIERZĘTA

MAGICZNY PIASEK. ŚWIECĄCY PIASEK ZESTAW POJAZDY

MAGICZNY PIASEK. ZESTAW DUŻY ZWIERZĘTA Sand Spirit

Warto zastanowić się nad akcesoriami dołączonymi do zestawu: piaskownicą, kuwetą, foremkami, wałkami. Niekiedy można też dostać piasek kinetyczny z brokatem oraz fosforyzujący w ciemnościach!

W co się bawić z piaskiem kinetycznym

Zabawa w piekarza: piasek doskonale nadaje się do formowania bułeczek i chlebków. Poi wypieku można je sprzedać mamie w sklepiku.

Zabawa w budowniczego: piasek kinetyczny daje sie formować w cegiełki, które można następnie układać jedna na drugiej i budować mury, zapory, a nawet domki. W zestawach z dodatkowymi akcesoriami są często foremki pozwalające na przygotowywanie cegiełek.

Odciskanie kształtów: piasek doskonale nadaje się na kanwę. Można na nim odbijać pieniążki, wzorzyste talerzyki, foremki i różne inne fajne rzeczy.

Piasek kinetyczny Uczy i Bawi można dostać TUTAJ. Za zapis do newslettera otrzymasz 10% zniżki na zakupy!

Written By
More from admin

Jak spędzić ferie?

Ferie to wyczekany przez dzieci czas odpoczynku i wolnego czasu. Nawet jeśli...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *